من ایران که بودم

خب بهم همه میگفتن تابلوئه که شمالی هستی

آذری زبان ها ولی تا منو میدیدن میگفتن تو ترک هستی؟

چون شبیهشون بودم

اومدم المان

المانیا و همه یه صدا و حتی ایرانی بهم میگفتن آذری زبان یا ترک

وقتی سنم بالاتر رفتم و اومدم اینجا

یا بهم میگن یونانی (که نود درصد اینو میگن)

یا میگن روسی

و آلمانیا همه یه صدا میگن تو ترکیه ای هستی؟

یه بارم یه آقای افغانستانی مهربون که همزبون ما هم هست پرسید که ایا من افغانستانیم؟ 

بچه ها قیافه آدمها به مرور زمان عوض میشه.

این جدی ما (جدی سابق گرگ زاده) توی جوونیاش شبیه کامبیز حسینی بود الان دیگه نیست :(

هر بار که میرم تورنتو

داون تاونش کلا از هر جای دیگه انتاریو شادتر و پر جنب و جوش تره و اروپاییم هست وکلا مغازه ها بی مورد کنار هم سبز نشدن مثل نورث یورک

ولی هر بار که میرم اونجا و مخصوصا نورث یورک

از خودم میپرسم آخه مردم ایران چطوری میان اینجا زندگی میکنن؟ اخه تو توی نیومارکت یا نورث یورک یا میسی ساگا چطوری میتونی زندگی کنی؟

خیلی دلگیره.

شاید برای همینه که مردم ایرانی کانادا خیلی توی فروم های ایرانی پیداشون میشه و یا همش دور هم جمع میشن یا که میبینی خیلی افسرده ن. یا همش میگن میخوایم به ایرانیای ایران کمک کنیم (ولی بیشتر میخوان طرف رو تعلیم بدن به روش خودشون و هدفشون تربیت یه pet هست برای مواقع تنهایی خودشون که همدمشون بشه نه که کمک کردن بهش، بیشتر اون فشاری که جامعه بهشون اورده رو و اون عقده رو خالی میکنن روی سر یه ایرانی بیچاره)

قبل از اومدنم به اینجا همیشه توی فروم ها میخوندم که وای مثلا یه خانمی کلی پوینت داره با scene سینما و مثلا میرن پوینت هاشون رو خرج میکنن و. و همیشه به خودم میگفتم یعنی میشه منم ازین کارها بکنم؟! وای خدا بلیط سینمای مجانی یعنی؟!

الان دو سال و دو سه ماهه که همون کار رو دارم انجام میدم!

حقیقتش اگه دوستای امریکایی من توی کانادا نبودن، کانادا میتونست خیلی به من سخت بگذره.

کانادا جای خوبیه و مردم صاف و ساده و مهربونی داره. ولی خیلیییییییییییی یه نواخت و خسته کننده هست!

خیلی.

تورنتوش هم فرق زیادی با بقیه شهرهاش نداره باز تو شهرهای کوچیک تر میبینی مردم همو دوست دارن و تو هیچوقت تنها نمیمونی

توی تورنتو من ایرانی تنها miserable زیاد میشناسم.

دلمم میسوزه.

مشخصات

آخرین جستجو ها