حس میکنم به جنس مرد، مخصوصا مردهای مهاجر، خدود ده سالی میشه که توی کانادا شدیدا ظلم میشه.

مردها توی ایران، سیستمی که با وجودیکه خیلی وقتها به زن احترام زیادی میذاره (همین که زن نباید چیز سنگین بلند کنه، زن اول میره وارد میشه، زن ها کار نکنن، زن ها میتونن اوقات فراغت بیشتری داشته باشن، توی شهر ما به زن میگفتن فرمانده و سرور) ولی باز هم خیلی قوانینش مردسالارانه هست، همین مردها خیلی وقتها هوای ما رو داشتن و ما رو حمایت میکردن.

حالا نوبت ماهاست که به مردهای مهاجر توی کانادا احترام بذاریم. مردهای کانادایی و سفید اینجا حق و حقوقشون رو میدونن و چه بسا سوء استفاده میکنن و زن های مهاجر رو هم حتی اذیت میکنن و مردهای مهاجر رو خیلی آزار میدن. ولی وقتشه ما به احترام مردها بلند بشیم.

یکی دو سال قبل با اقوام دوستم بیرون رفته بودم.

یادمه خانومه برگشت گفت میخوای فردا شب با ما بیاین بیرون؟ بعد من فوری به دوستم نگاه کردم پرسیدم نظر شما چیه؟ 

خانومه گفت نظر ایشون مهم نیست!! بعدم با افتخار گفت، من فمینیستم! پس نظر مردها مهم نیست. در واقع میخواست ما هر دو بریم مراسمش.

شوهرشم عین این کسخلا (یه تهرانی بود که اصالتا آذری زبان بود، ولی خودش و پدر و مادرش تهران به دنیا اومده بودن) برگشت گفت منم فمینیستم.

شب قبلش، شوهرش رو سر همین چرت و پرت گفتنش جلوی بقیه ضایع کردم. نمیخواستم باز هم اشک به چشمش بیارم. چون قدرت استدلال افتضاحی داشت. 

بهش گفتم فمینیست بودن با بی احترامی به یک ادم فرق داره. وقتی شما میگی نظر مردها مهم نیست حتی وقتی برای اونها میخوای تصمیم بگیری، بیشتر دیکتاتور و نامحترمی و بی ادبی خودش رو آدم نشون میده. اینو خیلی در لفافه و سربسته و مودبانه گفتم.

بعدم گفتم من نظری ندارم ایشون هر نظری بدن امشب بهش احترام میذارم و تصمیم من تصمیم ایشونه و برعکس.

اونم گفت ما نمیایم!!! خیلی خوشحال شدم.

اومدیم بیرون، گفت تو وقتی از کسی خوشت نمیاد چون ادم بی سواد و احمق و کودنیه، خوشت نمیاد دیگه.

بعد گفت که این دختره همیشه به پر و پاش میپیچیده که زنش بشه. 

یکی دیگه هم به من گفته بود.

خیلی ناراحت شدم.

ملت فکر میکنن فمینیزم همون بی احترامی به مرده و باید با مردها طوری رفتار کنی که انگار تو هیتلر هستی و همه شون رو باید بکشی.

خیلی تاسف میخورم به حال جامعه ای که جلوی چشم من چه زن های ایرانیش چه وایتش به مرد مخصوصا مرد مهاجر بی احترامی میکنن.

وقتی زنی به مرد شما برادرتون دوستتون هرکی، به احترام یو توهین میکنه عین عقده ایا فقط موافقت نکنین.

چطوری دلتون میاد نگاه و تماشا کنین وقتی یک نفر رو جلوی شما خرد میکنن؟؟

من از حق خودم میگذرم، ولی در مقابل همچین چیزی سکوت نمیکنم.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها