میگن که (هنوز منبع رو پیدا نکردم، پیدا کنم میدم به شما)

نسل های اخیر جهان (و نه فقط محدود به کشور ما) به سه دسته عمومی تقسیم میشن. منظور کسانی هستن که بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا اومدن.

1. نسل ایده ال گرا، نسلی که با ایدئولوژیک میره جلو، فکر میکنه کارش درسته، فکر میکنه هر انقلابی هر جنگی که کرده به نفعشون بوده، فکر میکنن مظلوم بودن که بعد از جنگ جهانی به دنیا اومدن، توی هر کشوری دست یک و خوب منابع و ریسورس ها به اینها رسیده، این نسل عموما بین سال 1945 تا 1975 به دنیا اومدن،

یعنی فکر کنم بین سالهای حدود 1320 تا 1350 اینها.

صابخونه قبلی من جزو اینها بود.

این نسل اغلب دیکتاتور، متکبر، گروهی که فکر میکنن کارشون خیلی درسته، خیلی ادمای کار درست بودن، دانشگاه نرفتن ولی به همه چیز رسیدن، 

کسانی که پیر درون دارن و دوست دارن همه جا مبصر کلاس باشن و مدیریت کنن هم جزو این گروهن.

2. کسانی که بین سالهای حدود 1975 تا حدود 1990 اینها به دنیا اومدن،

فکر کنم میشه 1350 تا 1370 اینها.

حدودا ها، حالا اگه یکی به جای هفتاد سال هفتاد و دو به دنیا اومده باشه خیلی بین اون و ما فرقی نیست. همه در یه قشریم.

این گروه، گروه زجر دیده، رنج دیده و قربانی هستن.

به ما که رسید، اسمون تپید.

انقلاب شد همه جای دنیا، جنگ شد،

کسانی که از نقلاب از جنگ هر جنگی هر جای دنیا، برگشتن، تخصصی نداشتن و از طرفی دولت بهشون بدهکار بود،

در نتیجه برای گرم کردن سرشون بهشون وام میداد خونه میداد کوپن میداد، کارمند میشدن معلم میشدن، با پنجم ابتدایی.

و به ما هرچی و هرجا که رسید، اسمون تپید برامون. نه منابعی در کار بود، نه کار ،نه هیچی. 

3. نسل شورشی و طغیانگر،

کسانی که بعد از حدودای 1990 به دنیا اومدن، مخصوصا بعد از 1995 اینها، طغیانگرن، طلبکار، عصبانی (چون نسل های قبلیشونم به هیچی نرسیدن و الان همه دست از پا درازتر نه تنها چیزی تولید نمیکنن بلکه همه ش مصرف هم میکنن)، و خیلی خیلی قاطی دارن.

من هم خونه ای زیاد داشتم.

و کاملا هر سه نسل رو دیدم.

هم ایران هم المان هم کانادا. توی هر سه کشور دیدم این رو.

نسل های بعدی نمیدونم چی میشن.

ولی اوضاع کشورهای جهان کم و بیش مثل هم هست.

نسل یک، یعنی ایده ال گرا و متکبر، سعی میکنه ادمایی مثل گرتا تونبرگ رو ترغیب کنه و گول بزنه که نسل سوم یعنی طغیانگر رو مثل نسل اول، ایده الگرا و دیکتاتور تربیت کنن و حداقل کنترل کردنشون راخت تر باشه (مثل کمونیست ها) ولی شکست خوردن.

پروژه گرتا تونبرگ اینقدر مفتضحانه شکست خورد که چپ ها نمیدونن چه خاکی سرشون بریزن.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها